Tiranë, grabitet pika e këmbit valutor

Rikthehen sërish grabitjet në Tiranë. Një pikë e këmbit valuator është grabitur në orët e para të mëngjesit në rrugën “Lord Bajron”. Policia bën me dije se persona të maskuar kanë thyer derën dhe kanë marrë marrë 1.2 mlionë lekë, 2 mijë dollarë amerikanë dhe 1 mijë dollarë kanadezë. Mësohet se alarmi ka rënë disa […]

Sheshi Skënderbej: Ushqime dhe libra nën dhé, beton dhe pllaka guri mbi dhé

Sheshi Skënderbej: Ushqime dhe libra nën dhé, beton dhe pllaka guri mbi dhé

Kompania e ndërtimit Fusha shpk ka fituar kohët e fundit tenderin për të ndërtuar parkim nëntokësor në Sheshin Skenderbej. Oferta fituese kishte vlerën rreth 223 milionë lekë, (rreth 1,64 milionë euro) ose 99 për qind e buxhetit maksimal prej rreth 225 milionë lekë (rreth 1,66 milionë euro). Parkim nëntokësor nga hiçi Më 8 gusht 2016, Kryeministri Edi […]

Përmbytje në gjithë Shqipërinë, tre persona humbin jetën

Përmbytje në gjithë  Shqipërinë, tre persona humbin jetën

Rreshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar viktimat e para dhe përmbytje në gjithë vendin. Një 40 vjeçar është mbytur në rrjedhën e lumit Mat, i cili ka dalë nga shtrati. Lumi i Tiranës ka nxjerrë një viktimë afër Kamzës. Viktima është një mashkull rreth 40 vjeç. Ndërsa në Këlçyrë, një 50 vjeçar ka rënë […]

Propaganda nuk arrin të ndalojë përmbytjen në Tiranë

Propaganda nuk arrin të ndalojë përmbytjen në Tiranë

Reshjet e dendura të shiut kanë përmbytur pothuaj gjithë Tiranën. Lumi Lana ka dalë jashtë shtratit, duke përmbytur të gjithë unazën. Dhjetra biznese janë përmbytur. Zona e Selitës, Don Boskos, Komunës së Parisit, Kombinatit, tregut të madh janë përmbytur tërësisht. Zona e Bregut të Lumit, gjithashtu, ndodhet e tëra nën ujë. Autostrada Tiranë-Durrës është e […]

1 2 3 20