Pas milionave “të hedhura”…edhe Europa ka të drejtë

Pas milionave “të hedhura”…edhe Europa ka të drejtë

Ëndrra “Europë” prej kohësh përpëlitet të na japë një mësim, për njëmijë e një arsye që po e zhbëjnë përditë ëndrrën dhe punën e shqiptarëve drejt Europës dhe Europës për shqiptarët! E ndjeva të përmend njërën prej tyre…financimin europian! Taksapaguesit europianë, të revoltuar nga pasiguria e jetës, prodhuar nga krimi i organizuar i drejtuar nga […]

Mendje të ftohta për zgjedhje të nxehta

Mendje të ftohta për zgjedhje të nxehta

Paskësh qënë thënë që zgjedhjet do jenë thembra e Akilit këtë verë të nxehtë, e nxehtë nga dielli, e nxehur nga adrenalina e fitores, e përvëluar nga trishtimi i humbjes. Zgjedhjet, ato që të japin mundësinë të përfaqësosh të paktët a të shumtët, ndjekësit politikë apo jo, simpatizantët, besnikët, hileqarët e servilët…zgjedhjet parlamentare…dhe jo vetëm […]

Baby, it’s cold outside

Baby, it’s cold outside

Rreth fundit të dhjetorit që shkoi, shërbimi meteorologjik na lajmëroi se “i ftohti siberian po mbërthen të gjithë territorin e vendit dhe ditët e fundit të 2016-ës parashikohen të jenë ndër ditët më të ftohta të këtij viti”. Ndërsa në rrjetet sociale filluan të qarkullonin imazhet e programeve të parashikimit të motit që konfirmonin se […]