Ngjarjet kryesore të javës

Këtë javë kanë ndodhur këto ngjarje: Politikë Biznesi i drogës Shqipëri-Katanjë: përgjimet përfshijnë Saimir Tahirinose faturat e shërbimeve. Në Shqipëri lajmi i arrestimit të Moisi Habilajt ka shkaktuar një tërmet të vërtetë politik. 30 vjeçari i kapur dje nga njesitë e policisë gjyqësore të policisë financiare të Katanjës, në kuadër të operacionit Trëndafilat e të […]

Ngjarjet kryesore të javës

Ngjarjet kryesore të javës

Këtë javë kanë ndodhur këto ngjarje: Politikë Presidenti Thaçi kërkesë Shqipërisë: Jepini nënshtetësinë shqiptarëve të Kosovës Presidenti kosovar Hashim Thaçi i propozoi Presidentit Meta, gjatë një takimi dypalësh, që Shqipëria t’i  japë nënshtetësi shqiptare shtetasve të Kosovës, për të evituar procedurat për marrjen e vizave dhe lëvizjen e lirë jashtë shtetit. Basha akuzon Ramën për […]

Ngjarjet kryesore të javës

Ngjarjet kryesore të javës

Ja cilat janë lajmet kryesore të javës që shkoi. Kronika Atenat mafioz në Vlorë Dy persona u plagosën rëndë në rrugën transballkanike në Vlorë, pasi janë qëlluar me automatik nga një automjet. Atentatorët u larguan në drejtim të paditur. Guardia di Finanza sekuestron 7 ton drogë Guardia di Finanza e Puglias sekuestroi 7 ton drogë dhe […]