Haki Çako takon shefin e Misionit të OSBE/ODHIR

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako, gjatë një takimi me shefin e misionit të vëzhguesve të OSBE/ODIHR Peter Tayler u shpreh se sulmet ndaj tij janë politike dhe tërësisht të pabaza. Gjatë takimit, Zoti Çako i ka prezantuar shefit të OSBE/ODHIR masat që policia e shtetit ka ndërmarrë për fushatën zgjedhore. Ështe […]

KQZ cakton partinë e numëruesit të 3-të

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve hodhi sot shortin për caktimin e partisë që do të numëruesin e tretë për zgjedhjet e 25 qershorti. Sipas rezultatit të shortit, Lëvizja Socialiste për Integrim do të ketë anëtarin e tretë në tavolinat me numër çift, ndërsa PDIU do të ketë numëruesin e tretë në tavolinat me numër tek. PD, […]

Ministri i Drejtësisë pezullon nga puna Sekretaren e Përgjithshme

Ministri i Drejtësisë Gazmend Bardhi pezulloi sot Sekretaren e Përgjithshme Juliana Hoxhën. Zonja Hoxha është pjesë e administratës publike dhe njëkohësisht kandidate për deputete në Tirane për Partinë Socialiste. Mbajtja e postit në adminsitratën publike dhe njëkohsisht pjesmarrja në fushatë bie ndesh me vendimin e Këshillit të Ministrave të miratuar javen e kaluar.

Kush do të zëvendësojë Majlind Lazimin në krye të Postës Shqiptare?

Pas shkarkimit të Majlind Lazimit nga drejtimi i Postës Shqiptare, Vangjush Andoni pritet të emërohet së shpejti në këtë post. Zoti Andoni është aktualisht nëndrejtori i Postës Shqiptare. Majlind Lazimi i Lëvizjes Socialiste për Integrim u shkarkua nga detyra pak ditë më parë. Sipas Zotit Lazimi, shkarkimi është bërë për hakmarrje polike.

Kapet një ton kanabis në Portin e Durrësit

Rreth një ton kanabis është kapur dje në mbrëmje, në Portin e Durrësit teksa po bëhej gati të dërgohej në Bari të Italisë përmes tragetit. Dorga ishte fshehur në një kamion mes kutive të mbushura me kastraveca. Kamioni u pikas në në skanerin e pikës së Kalimit Kufitar Durrës.

Matura 2017, zhvillohet sot provimi i parë

Mbi 40 mijë maturantë po zhvillojnë sot provimin e parë me detyrim, atë të gjuhës së huaj Anglisht. Në total testi ka 25 pyetje, 13 me përgjigje alternative dhe 12 pyetje me zhvillim. Ministria e Arsimit Mirela Karabina njoftoi se procesi i provimit do të monitorohet rreptësisht dhe se çdo tentative për të shkelur rregulat […]

Marrëveshja Rama – Basha, emërohen 3 drejtorët teknikë

Përveç gjashtë ministrave teknike që kanë nisur punën prej pak ditësh, pjesa tjetër e marrëveshjes Rama-Basha ishte edhe emërimi i pesë drejtorëve teknikë. Drejtorët e rinj teknikë janë: Imbrahim Morina, ish-drejtori i Policisë Ndërtimore gjatë qeverisë Berisha u emërua më 25 maj në krye të ALUIZNI-t, post që më parë mbahej nga Artan Lame. Arjan […]

1 2 3 117