Protesta tek Parku Autobuzave: Arrestohen dhe dhunohen 4 qytetarë

Protesta tek Parku Autobuzave: Arrestohen dhe dhunohen 4 qytetarë

Katër qytetarë, të cilët po protestonin kundër betonizimit të lulishtes tek Parku i Autobuzave, janë dhunuar dhe arrestuar nga policia. Kështu bëhet me dije në faqen në Facebook të Qytetarëve për Parkun.

Qytetarët në ditën e dytë të protestës bllokuan rrugën dhe i bënë thirrje të gjithë qytetarëve të Tiranës të bashkohen me to kundra shkatërrimit të të vetmes hapësirë te gjelbër në zonë.

Më poshtë pamje nga protesta dhe arrestimi i qytetarëve:Lini një koment

2 Komente për "Protesta tek Parku Autobuzave: Arrestohen dhe dhunohen 4 qytetarë"

avatar
trackback

[…] jeden Müll als „entscheidenden Fortschritt,“ wo es oft nur um Erpressung geht. Terrorismus gegen die Bevölkerung mit neuen illegalen Bauten in Tirana, Durres und gefälschten […]

trackback

[…] tre ditë protesta të banorëve, gjatë të cilave u dhunuan dhe ndaluan 4 aktivistë, po ndiqen penalisht 11 banorë, dhe pas akuzave të ndërsjellta të palëve politike, më në fund […]

wpDiscuz