Lulzim Basha takon ambasadorin amerikan Lu


Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha takoi sot ambasadorin amerikan Donald Lu.

Po ashtu, në takim ishte i pranishëm dhe ish –ambasadori Aleksandër Arvizu që aktualisht punon në Departamentin e Shtetit Amerikan, në Zyrën Ndërkombëtare të Luftës kundër Drogës dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit.

Mësohet se tema kryesore e bisedës ishte situata aktuale politika dhe lufta ndaj kanabisit.Lini një koment

Bëj koment i pari!

avatar
wpDiscuz