Të vërtetat e një “dëgjese” të rremë

Të vërtetat e një “dëgjese” të rremë

Ishte pasdite vonë, të premten, kur sapo isha kthyer nga një udhëtim jo shumë larg Tiranës, në Rrugën Sami Frashëri pranë Sheshit Wilson shpërthyen fishekzjarret. Të mbledhur përpara selisë, të rinjtë militantë të LSI-së, lajmëruan…

Nga Artan Rama, dje, 23:11

Vendet e BE-së vendosin sot strategjinë për Brexit

Vendet e BE-së vendosin sot strategjinë për Brexit

Kryetarët e 27 vendeve të BE-së do të takohen sot në Bruksel për të përfunduar draft-udhëzimet për të negociuar daljen e Mbretërisë së Bashkuar nga BE-ja. Ky është takimi i parë ndërmjet vendeve të…

dje, 11:33

Protestojnë kundër Metës president, por ndalohen nga policia

Protestojnë kundër Metës president, por ndalohen nga policia

Disa qytetarë janë shoqëruar, sot mbasdite, në komisariatin e policisë, pasi protestuan paqësisht kundër zgjedhjes së Ilir Metës në postin e Presidentit të Republikës. Qytetarët ishin duke shkruar parrulla kundër Presidentit të ri, por…

Kush është Presidenti i ri i Shqipërisë

Kush është Presidenti i ri i Shqipërisë

Ilir Meta, Kreu i Kuvendit dhe i Lëvizjes Socialiste për Integrim, u zgjodh të premten Presidenti i ri i Shqipërisë. Pas zyrtarizmit të kandidaturës së tij një ditë më parë, Meta u zgjodh me…

Ç’po ndodh në Maqedoni? – Exit shpjegon

Ç’po ndodh në Maqedoni? – Exit shpjegon

Të paktën 4 deputetë dhe më shumë se 77 policë e qytetarë janë plagosur dje gjatë përleshjeve në parlamentin e Maqedonisë, menjëherë pas zgjedhjes së deputetit shqiptar Talat Xhaferri si kryetar i Kuvendit me…

Artan Gaçe nuk do të kandidojë më për deputet

Artan Gaçe nuk do të kandidojë më për deputet

Deputeti socialist Artan Gaçe nuk do të kandidojë më për deputet. Zoti Gaçe, që aktualisht po hetohet nga Prokuroria për falsifikim të formularit të vetëdeklarimit, përmes një letre publike, njoftoi qytetarët për vendimin e tij: Me…

  • Politikë & Politika
  • Biznes & Ekonomi
  • Mjedis & Shoqëri
  • Rajon & Diaspora
  • Bota

Kronika

Sërish frikë në Londër

Sërish frikë në Londër

Tre persona u plagosën në Londër mbrëmë, pasi një makinë me shpejtësi eci në drejtim të këmbësorëve. Makina drejtohej nga dy adoleshentë të armatosur…

Art & Kulturë

Sfidat e Llambi Blidos

Sfidat e Llambi Blidos

Pak rreshta për piktorin e talentuar dhe mikun tim të vjetër Edhe pse shumë larg Atdheut, ndjek me aq sa mundem veprimtaritë kulturore-artistike që zhvillohen atje, veçanërisht kur…

Nga Andon Dede

Pikturat e realizmit socialist do të ekspozohen në Greqi dhe Gjermani

Premtimet e pambajtura të Kryeministrit Rama për Bibliotekën Kombëtare

Zjarr në Bibliotekën Kombëtare

Inagurohet Pazari i Ri